Ważne informacje w umowie

Przystępując do zbycia swojego samochodu należy koniecznie przygotować wszelakie dokumenty aby cała transakcja przebiegała sprawnie. Umowa sprzedaży auta nie różni się niczym odmiennym od innego typu rzeczy.

Osoby

Osoby pragnący podpisać umowę nawzajem wykazują ochotę na zawarcie umowy. Nie ma dużego znaczenia czy auto pochodzi od osoby prywatnej czy przedsiębiorstwa. Ważnym jest by sprzedający dysponował wszelkimi dokumentami, a zwłaszcza powinien być właścicielem samochodu.

W innym przypadku bezspornie

W innym przypadku bezspornie musi być w posiadaniu aktualnego pozwolenia właściciela. Upoważnienie musi być potwierdzone prawnie. W przypadku gdy na pojeździe ciąży kredyt, to na sprzedaż zgodę musi wydać również instytucja kredytująca.

Umowa sprzedaży może

Umowa sprzedaży może mieć dowolną formę, najlepszą jest forma pisemna. Przedmiotem zapisu jest oczywiście auto.W myśl umowy sprzedający zobowiązuje się do przekazania samochodu i wszelkich dokumentów takich jak dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu. W wypadku gdy samochód był sprowadzany z zagranicy powinny być załączone dokumenty świadczące na uiszczeniu wszelkich opłat.

Znajdź

Czytaj całość

Social

Czytaj całość